صدای Whoosh
صدای Whoosh

صدای Whoosh

صدای Whoosh یک واژه انگلیسی می باشد که در هنر صدا به ارتباط بین حرکت سریع جسم با هوا اطلاق می باشد. این واژه در جلوه های صوتی سینمایی در زمینه های ساخت تریلر فیلم، تدوین فیلم بیشتر کاربرد دارد. در این مقاله به بررسی انواع صدای Whoosh می پردازیم.

اگر بگویم تنوع بالای صداهای لحظه ای Whoosh در سایت ندای تصویر چنان کافی قرار دادیم که نیاز شما از بابت این نوع جلوه های صوتی برای صدا گذاری بی نیاز می‌کند اغراق نکردیم.

در ادامه همین مطلب آموزشی به منابع و لینک های کاربردی آن خواهیم پرداخت و به شما کمک می کنیم بتوانید با اطلاعات کافی از این صداها در برنامه های خود استفاده کنید.

 

whoosh
whoosh

صدای Whoosh

فرض کنید شما قصد دارید در زمینه طراحی جلوه صوتی برای یک فیلم انیمیشن یا بازی از صدای سریع عبوری استفاده کنید در این صورت متناسب با آن جسم باید از صدای مناسب هم استفاده کنید.

شما در زمینه صدا گذاری یک اشیا نمی توانید صدای آن را در جلوه صوتی برش کات ها در تدوین فیلم استفاده کنید. پس باید دقت کنید متناسب با نوع حرکت و جسم یا عنصری که در دنیای واقعی هم صدای Whoosh ایجاد می‌کند از این صداها استفاده کنید.

پیشنهاد می کنیم برای دسترسی و مشاهده لیست تمام صداهای مرتبط با صدای عبوری ( افکت صوتی Whoosh ) را نگاه کنید.

همانطور که در لینک بالا مشاهده کردید دهها مجموعه متنوع از جلوه های صوتی عبوری را برای شما قرار دادیم که هر کدام تناسب به موضوع خود قابل استفاده در صداگذاری برنامه های مختلف می باشد.

کاربرد صدای Whoosh

عمدتا برای ایجاد حرکت سریع، پرتاب یا ضربه سریع به جسم و یا چرخش و عبور سریع از این جلوه های صوتی استفاده می شود.

نمونه صدای عبور لحظه ای قطار :

فرض کنید قصد دارید صدای یک چوب بیسبال را صدا ‌‌گذاری کنید. در این صورت برای ایجاد صدای چرخش و ضربه به توپ نیاز دارید تا صدای حرکت جسم در بین مولکول های هوا را شبیه سازی کنید.

یا فرض کنید قصد دارید در طراحی تریلر فیلم از جلوه های عبوری مثلا یک صحنه ترسناک فیلم می باشد که از پس زمینه آن یک موجودی یک لحظه عبور می‌کند در این صورت صدای Whoosh به شما کمک می کند.

 

صدای Whoosh
صدای Whoosh

 

یا اینکه قصد دارید یک شی را پرتاب کنید تا یه یک هدف و مکانی بیفتد در این صورت برای ایجاد حس واقعی می توانید از افکت های عبوری برای ایجاد صدای عبور سریع از سمتی به سمت دیگر از صدای Whoosh استفاده کنید.

نمونه صدای عبوری برای ساخت تریلر :

انواع جلوه های صوتی عبوری

در مجموعه صدای عبوری سایت ندای تصویر ما تنوع بالایی در قالب هزاران صدای مختلف را در این زمینه قرار دادیم که می توان به عناوین زیر اشاره کرد :

  1. جلوه صوتی سینمایی Fast Whooshes

  2. جلوه های سینمایی صوتی Whoosh-x

  3. افکت صوتی Whooshes & Swishes دراماتیک

  4. دانلود جلوه های صوتی whoosh transform

  5. افکت صوتی اکشن پرتاب اشیاء Whoosh Objects

  6. مجموعه افکت های صوتی whoosh top

  7. دانلود افکت صوتی عبوری و لحضه ای

  8. و …

تنوع صداهای این مجموعه شما را قادر می سازد بتوانید هر نوع جلوه های صوتی برای تریلر فیلم، ایجاد جلوه های عبوری، لحظه ای، جلوه های سینمایی جابجایی را به سادگی صدا گذاری کنید.

درباره‌ی soundpicture

ندای تصویر اولین، تخصصی ترین مرکز دانلود افکت صوتی و موسیقی خام با 4 سال فعالیت ویژه ساخت برنامه های رادیویی و تلویزیونی، انیمیشن و ساخت بازی و موشن گرافیک در حوزه های مختلف می باشد. در این وب سایت صداها بصورت مجموعه با کیفیت استودیویی جهت صدا گذاری حرفه ای ارایه می شود. از اینکه از سایت ما استفاده می کنید از شما سپاسگذاریم.

دیدگاهتان را بنویسید